O mnie

Kilka słów o mnie.

Pierwszy aparat fotograficzny dostałem na osiemnaste urodziny. Wcześniej rodzice powtarzali mi, że „aparat to nie zabawka dla dzieci”. Kiedy już miałem w swoich rękach wymarzony sprzęt, fotografowałem wszystko, cokolwiek znalazło się w zasięgu obiektywu. W domu było pełno fotografii przedstawiających kamyki leżące na drodze, rodzinę, znajomych czy chmury, które za każdym razem wyglądają inaczej.

Po szkole średniej wybrałem studia socjologiczne, ale rodząca się pasja do fotografowania nie dawała mi spokoju. Na szczęście na uczelni działało koło fotograficzne, gdzie mogłem zgłębiać tajniki fotografii. Po pierwszym roku studiów miałem możliwość odbycia praktyk w Gazecie Pomorskiej pod czujnym okiem Jarosława Prusa i Tytusa Żmijewskiego.

Ukoronowaniem mojej pracy z tego okresu była wystawa w galerii „Muzeum Fotografii” przy WSG w Bydgoszczy mieszczącej się w starych Zakładach Fotochemicznych „FOTON”. Podczas tej wystawy okazało się, że moje prace robią wrażenie na wielu osobach, które odwiedziły wystawę, co zmobilizowało mnie do jeszcze cięższej pracy.

W październiku 2005 roku związałem się z ogólnopolskim portalem o tematyce imprezowej „klubowa.pl”. Moim zadaniem było uwiecznianie na zdjęciach nocnego życia Bydgoszczy. Zdjęcia wówczas wykonane znalazły się na wystawie plenerowej pt.: „Fotografia Klubowa”, która była jednym z elementów imprezy organizowanej przez portal klubowa.pl – „Długi Clubbing”.

W 2007 roku postanowiłem skupić się na swoim hobby i rozpocząłem studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku Fotografia Prasowa. W międzyczasie prowadziłem aktywne życie studenckie, które w miarę możliwości dokumentowałem. Nadal też współpracowałem z portalem klubowa.pl, a nawet zarządzałem jego warszawskim oddziałem. Prace, które powstały w tym czasie znalazły swoje miejsce na wystawie fotograficznej „Fotografia Klubowa cz. 2”odbywającej się w Bydgoszczy w lutym 2008 roku.

W 2010 roku nadszedł czas na coś więcej niż zdjęcia z imprez. Tym razem postanowiłem postawić w 100% na fotografię i otworzyłem własną firmę, którą prowadzę do dziś. W swojej pracy łączę pasję z praktyką, co w rezultacie daje doskonałe efekty. Moją specjalizacją jest fotografia ślubna, sesje plenerowe. Zajmuję się przede wszystkim tworzeniem fotoreportaży ślubnych, aczkolwiek również inne rodzaje fotografii nie są mi obce.

Ponieważ moja praca jest również moją pasją wciąż się uczę. Ostatnio brałem udział w warsztatach „Fotografia Ślubna” prowadzonych przez Grzegorza „Moment” Płaczka. Dzięki nim posiadłem wiedzę o nowych trendach w fotografii ślubnej, co chętnie wykorzystuję w swojej pracy.

Nie boję się wyzwań, dzięki czemu chętnie przyjmuję nawet niecodzienne zlecenia. Zapraszam do zapoznania się z moimi pracami znajdującymi się w Portfolio. Jeśli natomiast chcą Państwo zobaczyć co nowego dzieje się w moim życiu zawodowym zapraszam na bloga.